Oferujemy

W naszym Salonie Optycznym oferujemy soczewki progresywne renomowanych firm takich jak JZO, Szajna oraz Essilor umożliwiające widzenie na każdą odległość: dal, bliż oraz odległości pośrednie.
Przeznaczone są dla prezbiopów, czyli osób po 40 - tym roku życia, u których pojawił się problem  z czytaniem tekstów znajdujących się w odległościach bliskich. W soczewkach progresywnych bez konieczności zdejmowania okularów i zakładania innych można obserwować przedmioty dalekie np. napisy znajdujące się po drugiej stronie ulicy, bliskie np. czytać gazetę jak również patrzeć na monitor komputerowy. Umożliwiają one korekcję zarówno nadwzroczności, krótkowzroczności  jak i  astygmatyzmu.

11665551_1152599621433718_8943881435184168420_n

W zależności od jakości soczewek progresywnych pola widzenia są większe, a kanał progresji szerszy co umożliwia widzenie bardziej komfortowe i lepszą adaptację do okularów. Nowoczesne soczewki progresywne wykonane w technologii obróbki cyfrowej DS (free form) posiadają  szerokie pola widzenia do dali i bliży, oraz  szeroki kanał progresji. Uwzględniają elementy anatomii oka mające wpływ na jakość widzenia:
 • długość gałki ocznej (dłuższe oko u osoby krótkowzrocznej niż nadwzrocznej)
 • krzywizna siatkówki (bardziej zakrzywiona siatkówka występuje w oku dłuższym)
 • pozycja środka obrotu oka (w oku krótszym środek obrotu oka jest bliżej soczewki ocznej co ma wpływ na pole widzenia)
Do soczewek progresywnych trzeba się zaadoptować. U niektórych osób adaptacja ta zachodzi bardzo szybko, u innych trwa dłużej. Wpływ na adaptację ma rodzaj konstrukcji soczewek np. dla osób korzystających dotychczas z soczewek korekcyjnych progresywnych bardziej zaawansowanych nie poleca się soczewek o mniejszych polach widzenia i węższym kanale progresji, gdyż odczują dyskomfort związany z  ograniczeniem pól widzenia. W przypadku soczewek progresywnych bardzo ważnymi czynnikami są: dokładny pomiar wady refrakcji, właściwe ustalenie addycji, wykluczenie zaburzeń widzenia obuocznego oraz prawidłowe wykonanie okularów.
Spełnienie powyższych warunków umożliwia komfortowe noszenie okularów progresywnych i duże zadowolenie klientów.

Soczewki progresywne firmy JZO

Wszystkie soczewki progresywne można zamówić z powłokami uszlachetniającymi takimi jak: Ideal UV, Ideal Max UV, Ideal Max Blue UV, jak również fotochromowe szare, brązowe, szarozielone oraz cieńsze niż standardowe.

 

Intro® +

Dobre soczewki progresywne do codziennego użytku umożliwiające widzenie na każdą odległość od dali do bliży, przy czym pole widzenia bliży nie jest zbyt szerokie.

Paris Square and Center of Rio de Janeiro

Sirus® Plus

Zapewniają stabilne widzenie w różnych odległościach i zwiększają swobodę widzenia na odległości pośrednie. Można w nich komfortowo korzystać z takich urządzeń jak smartfon, czy tablet a podczas pracy przy komputerze umożliwiają zachowanie naturalnej odległości do czytania.

Sirus_Plus_vs_standardowa

Anateo® Plus

Posiadają szerokie pola widzenia do dali i do bliży a dzięki wykonaniu ich w innowacyjnej technologii Vision Booster™ Intermediate, zapewniają wysoki komfort widzenia na odległości pośrednie.

obszary_Anateo_vs_standard

Intuitiv® Plus

Soczewka progresywna o konstrukcji opartej na indywidualnych cechach anatomicznych oczu użytkownika oraz uwzględniająca jego praworęczność lub leworęczność.

obszary_Intuitiv_vs_standard

Intuitiv® Plus Mio

Najbardziej zaawansowana technologicznie soczewka progresywna uwzględniająca takie czynniki jak:
 • anatomia oka
 • anatomia ciała
 • sposób noszenia okularów
 • odległość do czytania
 • czy osoba nosząca okulary jest prawo czy lewo ręczna
 • parametry oprawki

Soczewki progresywne firmy Szajna

Wszystkie soczewki progresywne VEO można zamówić z powłokami uszlachetniającymi takimi jak: Aqua Plus, Super Aqua Plus, LED Control i Diament Plus jak również fotochromowe szare, brązowe, szarozielone oraz cieńsze niż standardowe. W zależności od szerokości kanału progresji oraz pola widzenia do dali i do bliży są dostępne:

VEO One

one

VEO Comfort G2

comfort

VEO Expert G2

expert

VEO Master

master

Jak działają soczewki progrsywne VEO:

Soczewki progresywne firmy Essilor

Polecamy szeroką gamę soczewek progresywnych Varilux z powłokami uszlachetniającymi takimi jak Crizal i Crizal Prevencia, jak również fotochromowe szare, brązowe, szarozielone oraz cieńsze niż standardowe.
 • Varilux Liberty - podstawowe soczewki progresywne umożliwiające widzenie na każdą odległość, posiadające płynne przejście pomiędzy obszarami widzenia i zapewniające szybką i łatwą adaptację.
 • Varilux Comfort 3.0 - posiadają szersze pola widzenia do dali, bliży i odległości pośrednich niż Varilux Libery oraz zapewniają szybszą i łatwiejszą adoptację.
 • Varilux Physio 3.0 - technologia użyta przy produkcji Varilux Physio 3.0 uwzględnia rozmiar źrenicy dla każdej korekcji wzroku, w każdej sytuacji i dla każdej strefy widzenia. Dlatego możliwe jest komfortowe widzenie w ruchu oraz gdy porusza się otoczenie.
 • Varilux X series - Są to soczewki progresywne najnowszej generacji wykorzystujące trzy rewolucyjne technologie:

unnamed

Technologia Xtend™ zapewnia wyraźne widzenie na kilka różnych odległości w ramach tego samego kierunku spojrzenia.

unnamed-1

Dzięki uwzględnieniu fizjologicznych różnic pomiędzy oczami technologia SynchronEyes™ zapewnia szerokie pola widzenia.

unnamed-2

Technologia Nanoptix® praktycznie eliminuje efekt pływania, zapewniając wyraźne widzenie podczas wykonywania dowolnych ruchów.
Dzięki zastosowaniu tych technologii możliwe jest płynne przejście mocy i wyraźne widzenie na każdą odległość bez nadmiernego poruszania głową.