Oferujemy

W naszym Salonie Optycznym oferujemy soczewki okularowe do pracy przy monitorze komputerowym zwane również soczewkami biurowymi, renomowanych firm takich jak JZO, Szajna oraz Essilor. Umożliwiają one komfortową pracę w odległościach bliskich i pośrednich, a także wspomagają akomodację u ludzi młodych, którzy często korzystają z laptopa, tabletu czy smartfonu. Długotrwałe skupianie wzroku na bliską odległość powoduje zmęczenie mięśni odpowiedzialnych za akomodację oka oraz zmniejszenie częstości mrugania. Pojawia się uczucie suchości oczu, ich pieczenie, zaczerwienie a nawet zamglone widzenie oraz ból głowy. Dlatego podczas długotrwałej pracy przy komputerze należy robić przerwy i przenosić wzrok z bliży do dali.
Każda z soczewek biurowych powinna posiadać dodatkowo powłokę antyrefleksyjną, która odcina szkodliwe promieniowanie niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń komputerowych zmniejszając ryzyko powstania różnych chorób oczu oraz ich zmęczenie.

Soczewki do komputera firmy JZO

EasyWork®SV

Soczewki dla osób w wieku od 20 do 45 lat, które nie wymagają jeszcze używania okularów do czytania, albo są poczatkującymi prezbiopami. Niewielki dodatek mocy do bliży w dolnej części soczewki wspomaga akomodację oka umożliwiając komfortową pracę w odległościach bliskich.

EasyWork®PAL 

Soczewki zapewniające bardzo szerokie pola widzenia na odległości pośrednie i bliskie. Umożliwiają one wyraźnie widzenie klawiatury, biurka, notatek i monitora komputerowego. Posiadają również ograniczone pole widzenia do dali, które pozwala np. na obserwację informacji wyświetlanych na ekranie prezentacyjnym.
W soczewkach EasyWork®PAL nie wolno prowadzić pojazdów.

EasyWork®MID

Polecane dla osób pracujących wewnątrz pomieszczeń jak biura, banki, gabinety lekarskie. Posiadają one duże pola widzenia bliży i odległości pośrednich umożliwiając przyjęcie naturalnej pozycji ciała podczas pracy z komputerem i z przenoszeniem wzroku na różne odległości od 0,3 m do nawet 3 m.
W soczewkach EasyWork®PAL nie wolno prowadzić pojazdów.

InRoom

Dla osób pracujących wewnątrz pomieszczeń, które chcą wyraźniej widzieć w odległościach do 1,3 m; 2 m i 4 m. 
W soczewkach InRoom nie wolno prowadzić pojazdów.
Do wszystkich powyższych soczewek zaleca się powłokę antyrefleksyjna  Ideal Max®Blue UV.

Soczewki do komputera firmy Szajna

19961294_1306886786097628_816279683777213348_n

 

Biznes HD

Umożliwiają wyraźne widzenie na różne odległości: do 1,3 m; 2,0 m oraz do 4,0 m. Im wyraźniejsze widzenie na dalsze odległości tym węższe pola widzenia.

Biuro HD

Pozwalają wyraźnie widzieć nawet do 4,0 m w zależności od rodzaju degresji ( zmniejszania mocy od dolnej do górnej części soczewki) , ale im większa degresja tym węższe pola widzenia.

Relaksacyjne HD

Dla osób po 30 roku życia, które długo pracują przy monitorze komputerowym. Zwiększenie mocy o 0,50 lub 0,75 dptr.  w  dolnej części soczewki wspiera akomodację eliminując uczucie zmęczenia oczu.
Do wszystkich powyższych soczewek zaleca się powłokę antyrefleksyjna  LED Control.

Soczewki do komputera firmy Essilor

 

eyezen-1-1

Essilor Eyezen

Soczewki jednoogniskowe posiadające zwiększoną moc w dolnej części, która wspiera wysiłek akomodacyjny oka niezbędny przy patrzeniu na przedmioty bliskie typy laptopy, smartfony, tablety. W zależności od wieku moc ta wynosi 0,4: 0,6 i 0,85 dptr.

eyzen-5-2

Varilux Eyzen

Soczewki progresywne do pracy przy monitorze komputerowym i w zależności od potrzeb zapewniające wyraźne widzenie na różne odległości.
eyzen-6